hodowla koni śląskich

Adam Wojnicki z Trzcianki

Ogier Betowen

ogier Betowen stanowka 1 resize

Ogier śl. BETOWEN

616 008 58 00 75 318

Księga główna nr 64 GKr

więcej

O rasie

Konie na sprzedaż

  • ur. 1997 r.
  • hod. SK Strzelce Opolskie
  • wł. SOSP Książ
  • maść kara
  • rasa śląska
  • wymiary: 167/195/23,5 cm
  • CENA 200 zł
HONDAKER
m. kara ur.1990
GLÖCKNER old GLETSCHER old
ANNE old
HONDA HAK
HAPPY
SKAŁA
m. kara ur.1992
BOJKOT WRANGEL
BANTANA
SUPLIKA IWERIN
SIURPRYZA

Szach to niezwykle urodziwy, prawidłowo zbudowany, kary ogier śląski o niesamowitej prezencji i bardzo dobrym ruchu. Jest to koń energiczny, ale jednocześnie opanowany, o łagodnym charakterze i przyjaznym usposobieniu.

Jego ojciec Hondaker, Champion Wystawy Hodowlanej z 1995 roku, wywodzi się z rodu Gambo. Ogier ten niesie w sobie krew zasłużonego dla hodowli, ciężkiego gorącokrwistego ogiera Glockner, zaś poprzez matkę, Hondę, krew ogiera Hak, uczestnika krajowych i międzynarodowych zawodów w powożeniu a także ojca znakomitego potomstwa, z którego warto wymienić takie konie jak chociażby Dolar czy Jogurt, będące również medalistami zawodów wymienionej dyscypliny. Sam Hondaker, który ukończył próbę dzielności z wynikiem bardzo dobrym, pozostawił po sobie wielu uznanych synów m.in. Bystrzaka, Patriotę.

Matka Szacha, klacz Skała, to córka epokowego ogiera Bojkot.


W 2006 roku Szach został v-ce championem ogierów śląskich na wystawie zwierząt hodowlanych Polagra-Farm, tylko nieznacznie przegrywając z ogierem Bohun.

Potomstwo ogiera Szach jest w lżejszym typie i zwykle charakteryzuje się bardzo dobrym ruchem. Warto wspomnieć, iż ogier ten pozostawił po sobie kilku uznanych synów, w tym og. Likon (od Ligula po Liguster), który zajął wysokie 2 miejsce w zaprzęgowej próbie dzielności ogierów śląskich w stawce 33 koni.

Ogier Szach jest własnością SOSP Książ i w 2008, 2009 oraz 2010 roku został wydzierżawiony do naszej stajni. Zachęcamy Państwa do pokrycia nim swoich klaczy! OFERUJEMY KRYCIE NATURALNE W CENIE 200 ZŁ.